Сообщения

Сообщения за 2017

Тема уроку. Григір Тютюнник. Повість «Климко»

Тема уроку. Григір Тютюнник. Повість «Климко» Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст повісті, її сюжет; розвивати навички виразного читання, виділення головних епізодів, переказування твору, самостійної роботи з книгою; виховувати почуття доброти, людяності і милосердя. Очікувані результати: учні знають і переказують зміст прочитаних розділів, усвідомлюють ідейно-художню цінність повісті; уміють виділяти головні епізоди твору, коментувати їх, висловлювати з приводу прочитаного власні думки. Теорія літератури: сюжет; композиція, повість; головні та другорядні герої. Обладнання: підручник, портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Хід уроку Хто осмислено спрямовується заради добра в небезпеку і не боїться її, той мужній, і в цьому                            ...

Контрольна робота М.Стельмах « Гуси-лебеді летять», Г. Тютюнник « Климко»

Контрольна робота М.Стельмах « Гуси-лебеді летять», Г. Тютюнник « Климко» І варіант І-ІІ рівні (6 б.) 1. Визначте жанрову приналежність повісті М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять…»:   а) героїко-романтична; б) автобіографічна; в) пригодницька; г) історична. 2. Гр. Тютюнник у своєму творі «Климко» використав факт з життя:   а) власного життя; б) життя мами; в) життя друга; г) життя двоюрідного брата. 3.Чим   скористався   Михайлик (твір «Гуси-лебеді летять…») для   катання   на   льодяній   гірці?   а) Ночовками;   б)   санками;   в) ослінчиком. 4. Що було метою подорожі Климка (Гр.Тютюнник «Климко»):   а) олія; б) сіль; в) чоботи; г) молоко. 5. Яка річ для Климка була особливо дорогою («Не брали її ні дощі, ні сніг, ані сонце») і мала символічне значення:   а) шапка; б) скринька; в) хустинка; г) діжурка. 6. Установіть відповідність між висловлюванням та героєм, якому воно належить: ...

Тема уроку. ДІЄПРИКМЕТНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ

Тема уроку. ДІЄПРИКМЕТНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Мета уроку: ознайомити семикласників з дієприкметником як особливою формою дієслова; формувати вміння знаходити дієприкметники у текстах, визначати їх роль у реченнях; розвивати творчі вміння використання дієприкметників у власних висловлюваннях; за допомогою дидактичного матеріалу виховувати повагу до історії українського народу. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. ХІД УРОКУ До щему у серці, до терпкого солодкого щему                                                                   Я кохаю Вкраїну, омиту прозорим дощем… Л. Забашта І. ...